Aktivity a tipy na výlet

Velké Losiny

Velké Losiny ( Zámek – Thermal lázně –  Papírna –  Čokoládovna)

Velké Losiny se pyšní renesančním zámkem s arkádovým nádvořím a také zámeckým parkem. Je protkán bohatou historii, i nechvalně známým honem na čarodějnice a čarodějnickými procesy.

Za pozornost také stojí místní papírna, kde se po čtyři staletí vyrábí papír tradičním manufakturním způsobem, anebo si můžete užit společně zábavu v podobě únikové hry. Více informací zde.

Osladit si život vám doporučujeme ve Velkolosinských pralinkách, jež jsou v nedaleké blízkosti zámeckého parku a kde můžete ochutnat ručně vyráběné pralinky a zákusky. 

Velké Losiny se pyšní lázněmi, krásným lázeňským parkem a termály, které nabízí prostředí pro relaxaci, wellness a zábavu. Více informací zde.

Loučná nad Desnou

Obci vévodí zámek s velkým anglickým parkem, který stojí za prohlédnutí. V letních měsících je toto místo využíváno pro festivaly, svatby, sportovní události.

Hned naproti zámku přes cestu je dřevěná restaurace Rybářská bašta s výhledem na rybník Kocián, kde si můžete vyzkoušet a chytit ryby sami a nechat si je rovnou připravit.

Děti rozhodně ocení moderní dětské hřiště Kociánov s řadou atrakcí.

Ski Areál Kouty a Dlouhé Stráně

Ski areál je v současné době považován za největší areál s šestisedačkovou lanovkou na Moravě  a také se pyšní jednou z nejdelších sjezdovek v republice.

Ski areál Kouty  nabízí komfortní a bezpečné lyžování. V areálu se v průběhu roku pořádají různé sportovní akce.

Celý komplex nabízí dětský park, restaurace, půjčovnu a servis lyží, koloběžek a kol, lyžařskou školu, běžecké trasy. A jeden z největších bikeparků na Moravě, která je vhodná jak pro začátečníky tak pro profesionály. Více informací zde.

Za návštěvu, zejména v letních měsících stojí navštívit přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, která se zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Dlouhé Stráně patří mezi tři největší přečerpávací vodní elektrárny na světě a je nejrozsáhlejším vodním energetickým dílem v ČR. Je možné se zúčastnit exkurze, nebo se jen tak vydat na výlet a obdivovat výhledy po okolí. Více informací zde.

Praděd

Máte-li chuť pokořit nejvyšší horu Moravy, vydejte se na Praděd, který se nachází v národní přírodní rezervaci Praděd. Součástí této rezervace je nejen samotný vrchol s rozhlednou Pradědu, ale i Bílá Opava, Divoký důl, Petrovy kameny a Velká a Malá kotlina. Tam všude se vyskytují vzácná alpínská společenstva, lesní porosty pralesovitého charakteru a další. V blízkosti se také nachází nejvýše položené lyžařské středisko v ČR. Více informací zde:

Červenohorské Sedlo a Švýcárna

Velmi oblíbené a významné turistické a lyžařské rekreační středisko v oblasti Hrubého Jeseníku. V samotném Červenohorském Sedle se nachází komplex horských hotelů, restaurací a chat. Poloha střediska je skvělým výchozím bodem pro výlety. Ať už se rozhodnete v zimě na běžkách, kdy běžecké tratě jsou upravovány a rozbíhají se obě strany Hrubého Jeseníků, nebo v létě budete pořádat pěší túry. Nejvyhledávanější tratí je směrem na Velký Klínovec, chata Švýcárna a Praděd.

Horská chata Švýcárna je jeden z nejstarších objektů na hřebenu Jeseníků a má bohatou historii. Dnes slouží jako turistická chata s restaurací a místní borůvkové knedlíky jsou zde vyhlášené. Také nabízí krásné výhledy po okolí.

Vřesová studánka a Šerák

Vřesová studánka je poutní místo, které se nachází v nadmořské výšce 1313. Podle pověsti zde pramení zázračná voda. Chata byla vybudována pro potřeby poutníků zřejmě již na počátku 19. století. V minulosti zde stála kaple a turistická chata. Do současnosti se dochovala pouze kamenná kaplička se studánkou. Nad studánkou stojí kamenný oltář, který slouží na letní mše pod širým nebem.

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník je nejstarší rezervaci na Moravě. Zahrnuje vrcholy Vozka, Keprník a Šerák.

Z těchto vrcholů, zejména z Keprníku a Šeráku uvidíte celý masiv Králického Sněžníku, vrcholy Jeseníku i Rychlebské hory. Vede zde mnoho turistických tras.

Šerák je také horní stanicí lanovky a nachází se zde jedna z nejstarších kamenných, horských chat.

Chata na Šeráku nabízí nádherné výhledy do okolí a příjemné posezení, s tradiční domácí kuchyní. Více informací zde.

Lázně Jeseník

Byly založené Vincenzem Priessnitzem v roce 1822 a stále se zde praktikuje vodoléčba, která tyto lázně proslavila po celém světě.

Lázeňský komplex leží v malebné krajině na svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor asi 2km od města Jeseník. Areál tvoří dominantu širokému okolí a nabízí výhledy po okolí, zejména na hlavní hřeben Hrubého Jeseníků.

Lázně disponují několika lázeňskými hotely a primárně jsou zaměřeny na léčbu horních a dolních cest dýchacích, potíže krevního oběhu a nervové soustavy.

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete také evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem.

Více informací zde.

© Copyright - REMEDY 2022 :: Design/Code - Natrucdesign.cz